Quantcast
Channel: bransoletka kurs – Pasart Blog
Viewing all 151 articles
Browse latest View live

Bransoletka jak koronka z koralikami – kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Agnieszka pokaże jak wykonać bransoletkę z koralików frozen, która wygląda jak koralikowa koronka a jest wykonana splotem makramowym żebrowym. Nazwa mało subtelna, za to efekt uroczy :).
16

Najpierw pokażę na czym polega wykonanie tego splotu. Aby splot był dobrze widoczny, użyję 4 grubych sznurków, natomiast do wyrobu biżuterii polecam cienkie sznurki o matowej, szorstkiej powierzchni, ponieważ łatwo je zacisnąć. Dzięki temu uzyskasz precyzyjny, równy wzór. Jest wiele możliwości, jak rozpocząć pracę nad biżuterią. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcesz zapinać bransoletkę czy naszyjnik. Wybrałam najprostszy sposób, który umożliwia wklejenie gotowego, płaskiego zapięcia.

Krok 1
Zwiąż razem 4 sznurki. Jeden z nich żółtego koloru jest bazą, na której będziesz wykonywać splot owijając bazę pozostałymi sznureczkami. Dla wygody, dobrze jest przypinać sznurki szpilkami do styropianu. Naszą bazę, czyli żółty sznurek przypnij w dwóch miejscach, tak by był naciągnięty i tworzył linię prostą.
01
Krok 2
Pierwszy sznurek po lewej stronie przełóż od dołu do góry, nad żółtym sznureczkiem, następnie pod nim. Zaciśnij. Ten sam sznurek prowadź w ten sam sposób po raz drugi. Zaciśnij. Pierwszy splot zrobiony.
02
Krok 3
Postępuj tak samo z pozostałymi sznureczkami. Pamiętaj, aby każdy sznurek prowadzić dwa razy dookoła sznurka bazowego, zaciskać i za każdym razem układać ładnie węzełki.
03
04
Krok 4
Teraz, na końcu rzędu, przypnij sznurek bazowy szpilką i poprowadź go pod skosem, a następnie przypnij w drugim miejscu tak by utworzył napiętą, skośna linię. Rozpocznij pracę od prawego, niebieskiego sznurka. Dwukrotnie owiń nim sznurek bazowy. Zaciśnij. Kontynuuj pracę postępując tak samo jak podczas tworzenia pierwszego rzędu.
05
06
Krok 5
Po zakończeniu rzędu, znów przypnij żółty sznurek na końcu węzełków, prowadź go skośnie w dół i przypnij drugą szpilką. Rozpocznij tworzenie kolejnego rzędu. Kontynuuj pracę, aż uznasz, że bransoletka jest wystarczająca długa. Końce sznurków wklej do końcówek do wklejania, lub do zapięcia z otworami do wklejania.

Teraz możemy zacząć pracę nad naszą koronkową bransoletką :)

Jeśli już wiesz jak wykonać splot żebrowy, łatwo będzie wytłumaczyć bardziej złożony układ, w którym dodatkowo wykorzystałam koraliki frozen.

Potrzebne materiały:
– 4 sznurki woskowane 1mm, długość 160cm, ja użyłam 4 kolorów (0,79zł/5m)
– 35 sztuk koralików frozen, fioletowych, 4mm (2,99zł/sznur)
– 25 sztuk koralików frozen, kobalotowych, 4mm
– 21 sztuk koralików frozen, niebieskich, 4mm
– 13 sztuk koralików frozen, turkusowych, 4mm
zapięcie do bransoletki z płaskimi końcówkami (od 3zł)
klej do biżuterii (od 1,99zł)
– nożyczki.
Do projektu możesz użyć innych ulubionych koralików wielkości 4mm.

Krok 1
Każdy sznureczek złóż na pół i zawiąż supełek by łatwo go było przypiąć do podkładki ze styropianu. Ułóż sznurki i przypnij obok siebie.
01
Krok 2
Pierwszy sznurek z lewej strony (zielony) przypnij szpilką pod węzełkiem, następnie przełóż horyzontalnie nad pozostałymi sznureczkami i znów przypnij szpilką. To będzie baza, na której wykonasz splot, dokładnie tak samo jak w przykładzie z grubymi sznurkami. Różnica polega jedynie na tym, że każdy sznurek przełożysz dookoła sznurka bazowego nie 2 razy lecz 4 razy.
W ten sposób zrobisz 3 rzędy równoległe do siebie (sznurka bazowego nie prowadzisz pod skosem, lecz równolegle).
02
03
04
05
Krok 3
Przypnij bazowy sznurek ( zielony, po prawej stronie ) na końcu węzełków do podkładki. Następnie nawlecz na niego fioletowy koralik. Jeszcze raz przypnij sznurek bazowy do podkładki, ułóż ukośnie i przypnij na końcu szpilką, tak by tworzył napiętą, skośną linię.
06
Krok 4
Teraz wykonaj następny rząd. Rozpocznij pracę od fioletowego sznurka. Pamiętaj! Każdy sznurek owijasz 4 razy!
07
Krok 5
Przypnij zielony sznurek bazowy do podkładki, na końcu węzełków. Nawlecz turkusowy koralik, przypnij sznurek jeszcze raz tuż przy koraliku, a następnie poprowadź sznurek równolegle i jeszcze raz przypnij, tak by sznurek był napięty.
08
Krok 6
Rozpocznij wykonywanie kolejnego rzędu od lewej strony, od zielonego sznureczka, jak zawsze pamiętając, że oplatasz go 4 razy. Następnie przypnij sznurek bazowy szpilką, nawlecz na niego fioletowy koralik, jeszcze raz przypnij szpilką, poprowadź sznurek równolegle do poprzedniego rzędu i przypnij do podkładki. Rozpocznij wykonywanie rzędu od prawej strony, od fioletowego sznureczka.
09
10
Krok 7
Po wykonaniu rzędu, przypnij sznurek bazowy do podkładki, nawlecz na niego turkusowy koralik, przypnij sznurek do podkładki. Nawlecz na zwisające sznureczki koraliki. Pierwszy sznurek od lewej strony (zielony) pomiń. Zacznij od dwóch niebieskich koralików na pierwszym niebieskim sznureczku, na drugi nawlecz trzy koraliki. Na każdy, kolejny sznureczek nawlecz o jeden koralik więcej. Następnie przypnij bazowy sznurek tak, by utworzył napiętą, skośną linię tuż pod koralikami.
11
Krok 8
Zacznij sploty od lewej strony. Postępuj tak jak dotychczas. Na końcu rzędu przypnij sznurek bazowy do podkładki, nawlecz fioletowy koralik, znów przypnij sznurek tuż przy koraliku, a następnie przypnij sznurek bazowy równolegle do wykonanego rzędu.
12
Krok 9
Czynności opisane we wcześniejszych krokach powtórz, tak by uzyskać symetryczną kompozycję. Końcówki gotowej bransoletki przytnij, tak by łatwo je było wkleić do szerokich końcówek. Do wklejania użyj mocnego kleju, by mieć pewność, że sznureczki się nie wysunął.
Polecam dwuskładnikowy poxipol lub pattex. Aby ułatwić zapinanie bransoletki, możesz przymocować łańcuszek do kółeczka przy zapięciu.
13
14
15
Tęczowa bransoletka gotowa :)
16

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Bransoletka na gumce silikonowej – jak wiązać? Kurs biżuterii.

$
0
0
image_pdf

Łatwa, przyjemna dla oka, złożona z dwóch materiałów i podbijająca serca kobiet na całym świecie. Bransoletka z koralików na gumce silikonowej może stać się Twoją ulubioną, jeśli tylko nie będzie się rozwiązywała ;). Agnieszka zdradzi tajniki supełka idealnego w zależności od rodzaju gumki.

bransoletki na gumce trzy razem

Zrobienie jej zajmuje zaledwie kilka chwil. Fajne zestawienie koralików plus ładna zawieszka daje fajny efekt. Dla urozmaicenia polecam łączenie różnych faktur i wielkości oraz kompozycje asymetryczne.

Potrzebne materiały

-gumka silikonowa ok 0,8mm – 25-30cm (jest dość gruba, mamy pewność, że się nie urwie) – koszt ok. 1zł/5m,
-koraliki (do bransoletki o długości 18 cm użyłam 19 sztuk koralików kocie oko wielkości 10mm) – koszt koralików 10mm ok. 16zł/sznur z 40 koralików (z jednego sznura wyjdą 2 bransoletki),
-dodatki metalowe: przekładka love oraz krawatka z uchwytem na zawieszkę, do której za pomocą kółka montażowego podczepiłam zawieszkę charms – ważkę – koszt krawatki od 0,49zł, charms od 0,29zł
-klej szybkoschnący, pattex lub kropelka – koszt ok 2zł

Krok 1
Nawlecz na gumkę koraliki, przekładkę oraz krawatkę z charmsem. Użyłam tutaj gumki silikonowej 0,8mm.
krok1
Krok 2
Zawiąż supełek pomiędzy koralikami. Zaciskaj pomału, tak by supełek był jak najmniejszy. Zwróć uwagę, aby koraliki do siebie przylegały, to znaczy, żeby pomiędzy koralikami, po zawiązaniu supełka, nie robiła się przerwa.
krok2
Krok 3
Jak ukryć supełek? Trzeba schować go w koraliku. Ponieważ gumka jest dość gruba, nie jest łatwo przewlec jej koniec przez dziurkę koralika, co jest konieczne, żeby przeciągnąć supełek. Jak to zrobić? Chwyć koralik sąsiadujący z supełkiem. Naciągnij gumkę, tak by gumka znajdująca się w koraliku była jak najcieńsza. Włóż jak najgłębiej do dziurki jeden z końców gumki. Przytrzymaj gumki jedną ręką, a drugą ciągnij pomału gumkę, na którą nawleczone zostały koraliki. Koniec gumki powinien wysunąć się wraz z przesuwającą się gumką.
krok3
Krok 4
Spróbuj przesunąć supełek, tak by znalazł się w koraliku. Jeśli jest za duży, jeszcze raz pomału go zaciśnij. Jeśli wiesz, że supełek się zmieści w dziurce, nałóż tuż przed nim małą kropelkę kleju i przeciągnij supełek. W ten sposób zabezpieczysz go przez wysunięciem i rozwiązaniem się.
krok4
Krok 5
Odetnij końce gumki tuż przy koraliku. Bransoletka jest gotowa!
bransoletka kocie oko 10mm

Zamiast gumki silikonowej możesz użyć elastomy. To w też gumka silikonowa, ale ma zupełnie inną strukturę niż zwykła gumka. Składa się z wielu cieniutkich niteczek silikonowych. W porównaniu z gumką silikonową jest dużo bardziej elastyczna, natomiast łatwiej ją zerwać (ale trzeba na prawdę mocno się starać żeby się zerwała :)). By tego uniknąć, nawlecz koraliki na złożony na pół odcinek elastomy, tak by przechodziła przez koralik podwójnie. Przy małych dziurkach najlepiej posłużyć się igłą.
krok1 p
Po nawleczeniu wszystkich koralików nie zawiązuj ich klasycznie (jak sznurówki) lecz chwyć wszystkie gumeczki razem i dopiero teraz zrób z nich supeł. Zaciskając supeł nie szarp mocno gumek. Rób to pomału, kilkukrotnie pociągając. Schowaj supeł w dziurce koralika, odetnij wystające gumki i gotowe.
krok2 p

Kilka wskazówek i dodatkowych inspiracji.

Fajnie zrobić kilka bransoletek pasujących do siebie kolorystycznie i nosić je razem w różnych konfiguracjach. Dla urozmaicenia możesz użyć zawieszki podwieszonej na samym kółeczku montażowym typu sprężynka. Nie polecam podwieszać zawieszek na kółeczku otwartym, bo łatwo je zgubić.
bransoletka kolorowa jadeit 10mm
bransoletka mietowa jadeit 10mm
bransoletki na gumce trzy razem

Bransoletki na gumce najlepiej wyglądają, kiedy są zrobione w z koralików o wielkości 8 lub 10mm. Do kompletu możesz zrobić oddzielną bransoletkę z mniejszych koralików. Świetnie wyglądają w jednej tonacji, ale różnych strukturach. Matowe, błyszczące, przezroczyste, mleczne.
Do uzyskania bransoletki długości 18cm musisz użyć 23 koralików wielkości 8 mm lub 18 sztuk 10 mm.
bransoletka szara mix 8mm
W tej asymetrycznej bransoletce zestawiłam ze sobą koraliki w dwóch kolorach i dwóch rozmiarach.
12 sztuk-10 mm i 9 sztuk-8 mm.
bransoletka żółto mietowa 8mm i 10mm
Do dekoracji bransoletek możesz użyć przekładek z uchwytem na zawieszkę, zwanych krawatkami, charmsów zawieszonych na karabińczyku lub kółeczku montażowym typu sprężynka.
dodatki

Moje ulubione koraliki do tego typu bransoletek to jadeity i kocie oko. Chętnie używam też koralików transparentnych i lustrzanych oraz… no właśnie, wszystkie kulki wyglądają super :).

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Biżuteria pasująca do ramoneski – komplet w stylu rockowym. Kurs biżuterii

$
0
0
image_pdf

Proste w wykonaniu, trochę rockowe, z dziecięcą radością – bransoletka z koralików akrylowych, którą możecie wiosną założyć do ramoneski. Aga wyplata!

obroża

Zobaczywszy w pasarcie kolorowe koraliki z dużą dziurką, od razu pomyślałam o takiej właśnie bransoletce. Kolorowe, połyskujące oponki zestawiłam z matową powierzchnią czarnego, zamszowego rzemienia, natomiast do bazy konstrukcyjnej wykorzystałam kauczuk grubości 3mm. Długość bransoletki pozwala owinąć nadgarstek dwukrotnie lub użyć jej jako obroży na szyję.

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki długości 40 cm:

-Koraliki oponki – ja wykorzystałam paczkę koralików akrylowych 5×7, w której jest 60 sztuk ( ważne w wyborze koralików jest, by ich otwór był na tyle duży by dwukrotnie przechodził przez niego rzemień lub sznurek, którym oplatasz bazę bransoletki, możesz użyć koralików ceramicznych, drewnianych lub metalowych przekładek) – koszt ok.2,50zł za koraliki akrylowe,
-rzemień zamszowy płaski 3×1,5mm, dwie sztuki po około 80cm ( jeśli chcesz wykonać krótszą bransoletkę np. 18 cm, potrzebujesz 36 cm rzemienia lub sznurka, którym oplatasz bazę bransoletki),- koszt 1 rzemienia ok. 0,60zł,
-kauczuk – 80cm ( kauczuk jest wygodną bazą, gdyż jest sztywny i podczas oplatania nie będzie się uginać, ale możesz użyć zamiast niego rzemienia lub sznurka),
-zapięcie do biżuterii (użyłam końcówek okrągłych, o średnicy wewnętrznej 8mm  i karabińczyka 16mm, a także dwóch kółeczek montażowych 10mm, natomiast prostokątne końcówki lub zapięcie magnetyczne też świetnie się nadadzą) – koszt zapięcia magnetycznego od 2zł, końcówek okrągłych ok. 1,90zł/4szt, karabińczyka ok.1,80zł/10szt, kółeczek montażowych od 1,30zł/250szt,
-klej do biżuterii np. poxipol – koszt ok. 14zł.

Krok 1.
Przetnij na pół kauczuk. Przypnij do styropianu lub przyklej do blatu za pomocą taśmy klejącej
rzemienie i kauczuk. Kauczuk stanowi konstrukcje bransoletki, umieść go w środku. Rzemieniem będziesz oplatać kauczuk. Umieść go na zewnątrz.
krok1
Krok 2.
Opleć lewym rzemieniem lewy kauczuk, prawym rzemieniem prawy kauczuk, przechodząc najpierw nad, następnie pod kauczukiem.
krok2
Krok 3 i 4
Na lewy rzemień nałóż koralik, następnie prawy rzemień przeciągnij przez koralik w przeciwnym kierunku do lewego. Rzemienie krzyżują się w koraliku.
krok3
krok4
Krok 5.
Przełóż rzemienie pod kauczukiem od środka na zewnątrz.
krok5
Krok 6 i 7
Nałóż na prawy rzemień kolejny koralik. Rzemień przeprowadź najpierw nad prawym kauczukiem, następnie pod lewym kauczukiem.
krok6
krok7
Krok 8.
Lewy rzemień przełóż przez ten sam koralik prowadząc rzemień najpierw nad lewym kauczukiem, następnie przez koralik i pod prawym kauczukiem.
krok8
Krok 9.
Ważne jest by rzemienie wychodzące z koralika zawsze przechodziły najpierw pod kauczukiem, dopiero później przechodziły nad nim i krzyżowały się w koraliku. Ruch odbywa się od środka na zewnątrz.
Nie zaciskaj zbyt mocno rzemieni. Odległość pomiędzy dwoma odcinkami kauczuku powinna być zawsze taka sama i wynosić dokładnie tyle, by zmieścił się tam koralik.
krok9
krok9a
Krok 10 i 11
Gdy dotrzesz do końca bransoletki, wklej końcówki do biżuterii lub zapięcie magnetyczne. Najpierw sprawdź, czy  końcówki rzemieni i kauczuku mieszczą się z otworze do wklejania. Jeśli chcesz użyć prostokątnych końcówek, ich otwór powinien mieć wielkość 3-4mm x 7-8mm. Posmaruj dokładnie klejem wnętrze otworu, a następnie wepchnij wszystkie końcówki. Poczekaj aż klej dobrze wyschnie i gotowe.
krok10
krok11
bransoletka Chan Luu
obroża
obrożna manekin
To zestawienie pasuje mi do takiego stylu:
Leather-Bomber-Jacket-for-Winter
Bransoletkę ze splotem Chan Luu możecie zobaczyć też w naszym starszym wpisie, gdzie wykorzystaliśmy inne materiały.

chan luu kurs obrazkowy

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Bransoletka i naszyjnik z rzemieni zamszowych – kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Wiosna, to przyjemny czas, kiedy zmieniamy nie tylko ubrania ale także biżuterię. Wiosenne dodatki są lekkie, kolorowe i delikatniejsze niż te zimowe.
Na filmie zobaczycie, jak wykonać prostą biżuterię z cudownie kolorowych plecionych rzemieni zamszowych i zapięć zaciskanych, pieszczotliwie nazywanych krokodylkami :).

Potrzebne materiały:
rzemienie zamszowe plecione w różnych kolorach
zapięcia zaciskane, inaczej nazywanymi krokodylkami
zapięcia karabińczyki (do naszyjnika) i zapięcie magnetyczne (do bransoletki)
kółeczka montażowe
przekładki
klej jubilerski

Materiały, które wykorzystałam znajdziesz tutaj.

Po obejrzeniu kursu, będziecie wiedzieli:
– jak sobie poradzić z rzemieniami, które nie chcą przejść przez przekładkę,
– jak poprawnie przyciąć rzemienie, aby były równe i ładnie się układały,
– jak poprawnie wkleić rzemienie do zapięcia.

UPDATE 25.03

Przekładki można użyć różne, fajnie, gdyby były płaskie. Alternatywą dla tych potrójnych, mogą być podwójne, tylko ułożone asymetrycznie. Przykład na zdjęciu poniżej:

IMG_0268

bransoletka teczana 2

naszyjik tecza2

Zapraszam do oglądania!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Bransoletka make&match – kolorowe sznurki, zapięcia i różne połączenia. Kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Kolorowe bransoletki ze sznurka, które można zestawiać ze sobą jak puzzle, to pomysł Agnieszki na wesołą biżuterię. Wykonanie jest niezwykle proste, a efekt – rzeczywiście wesoły :).
bransoletka1

Bazą mojej bransoletki jest sznurek woskowany np. 1mm, 2mm lub kauczuk. Sznurek woskowany jest bawełniany zatem nie jest idealnie równy, co widać w tym projekcie. Taką miałam intencję :).
Aby biżuteria była bardziej “równa”, możecie użyć sznurka powlekanego a nawet sznurka shambala. Z tym drugim będzie dużo więcej pracy, ale efekt będzie równiutki.

Potrzebne materiały:
materiały
sznurek woskowany, proponuję dwie grubości 1mm i 2mm, dobrane kolorystycznie (grubszy sznurek będzie bazą, cienkim będziemy owijać),
kauczuk ( może być bazą zamiast grubszych sznurków ),
– okrągłe zapięcie wtykowe lub magnetyczne (w kursie wykorzystałam zapięcie o otworze 5 mm, wielkość otworu zależy od ilości sznurków, które będą stanowić bazę oraz średnicy kauczuku),
klej poxipol lub pattex oraz klej magic
– nożyczki.

Długości sznurków, które będą bazą do owijania są dowolne lecz ja proponuję wykonać odcinki bransoletki, które będą odpowiadać obwodowi naszego nadgarstka lub jego dwu krotność np. obwód mojego nadgarstek to 18 cm, zrobiłam więc odcinki 18cm i 36cm.

Po połączeniu poszczególnych elementów można stworzyć naszyjnik.

PORADY:
– Jeśli użyjemy kauczuk jako bazę, naszyjnik będzie się śmiesznie wił i falował, ponieważ podczas owijania kauczuku sznurkiem, trochę go rozciągniemy.
naszyjnik sznurkowy z kauczukową bazą
– Jeśli użyjemy sznurków jako bazy, naszyjnik będzie troszkę cięższy i sztywniejszy i będzie go można ułożyć klasycznie.
naszyjnik sznurkowy

Jak wykonać bransoletkę

Krok 1 i 2.
Weź trzy sznurki, grubość 2mm  (długości około 36cm), sklej ich końcem klejem magic.
krok1
krok2
Krok 3, 4 i 5.
Przyklej do końców sklejonych trzech sznurków, koniec sznurka grubości 1mm, ale w przeciwnym kierunku. Długość sznurka to około 5 metrów. Następnie zacznij owijać nim grube sznurki oraz końcówkę cienkiego. Owijaj ciasno. Jeśli zrobi się przestrzeń między kręgami ze sznurków, przesuń je.
krok3
krok4
krok5
UWAGA: Możesz zamiast bazy składającej się z 3 sznurków grubości 2mm, użyć 8 sznureczków grubości 1mm.
krok5a
Krok 6 i 7.
Po owinięciu całej długości, przytnij cienki sznurek i sklej klejem magic wszystkie końcówki razem.
krok6
krok7
Krok 8 i 9.
Końce powstałego odcinka owiniętego sznurkiem, wklej do zapięcia wtykowego. Polecam do tego poxipol. Jest gęsty, dzięki temu nałożysz go precyzyjnie na ścianki otworu w zapięciu,  nie zaklejając małej dziureczki, która znajduje się na dnie dłuższej części zapięcia. Jeśli użyjesz wodnistego kleju, możesz ją zalać, przez co zapięcie nie będzie się domykać.
krok8
krok9
krok9
krok9a
Krok 10
W ten sposób wykonaj kilka kolorowych odcinków i baw się ich zestawianiem!
krok10
bransoletka2

bransoletka3

bransoletka4
Jak już wcześniej wspominałam, jako bazę bransoletki możesz użyć kauczuku. Postępuj tak samo jak ze sznurkami z małą różnicą. Do sklejenia końcówki sznurka z kauczukiem użyj kleju pattex. Lepiej połączy te dwa materiały.
Zostaw także 2 mm wystającego kauczuku, by po włożeniu końcówki do otworu zapięcia, stykał się ze ściankami.
kauczuk 1
kauczuk 2
kauczuk 3

Co zrobić jeśli zapięcie mam idealne na wymiar kauczuku ale sznureczki już nie wchodzą?

Na sam koniec jeszcze jedna propozycja. Bransoletka, w której użyłam kauczuk  grubości 2 mm, sznurków woskowanych grubości 1 mm oraz maleńkich zapięć magnetycznych z kuleczką. Otwór w tym zapięciu ma 2 mm, więc kauczuk wchodzi idealnie natomiast już nie schowamy końcówki
sznureczka, dlatego musimy ją ładnie skleić za pomocą kleju magic i dopiero po wyschnięciu wkleić do końcówek za pomocą kleju poxipol. Oczywiście kauczuk musi wystawać. Nie owijamy go do samego końca sznureczkiem.
końcówka kauczukowa
końcówka kauczukowa 2

Końcowy efekt

bransoletka z zapieciami magnetycznymi2

bransoletka z zapieciami magnetycznymi

Życzę kolorowej biżuterii :)

bransoletka sznurkowa owijana kurs obrazkowy

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Jak zrobić bransoletkę z siatki jubilerskiej – kurs DIY

$
0
0
image_pdf

Siateczka używana we florystyce podbija biżuteryjny świat. Jak to możliwe, że kawałek nylonowej siatki jest w najnowszej kolekcji Swarovskiego i nosi ją sama Miranda Kerr? Kluczem jest pomysł, odpowiednie koraliki i zapięcie. Agnieszka pokaże na filmie krok po kroku jak ujarzmić taką siatkę i stworzyć z niej modną bransoletkę.


Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć potrzebne materiały:
Siatka jubilerska – na jedną bransoletkę potrzebujesz około 18cm siatki,
Koraliki drobne – w projekcie używamy Hex, ponieważ najładniej się mienią i przypominają, prawdziwe kryształki. Pościnane krawędzie koralików dodatkowo potęgują krystaliczne wrażenie,
Końcówki do wklejania – okrągłe o średnicy 9mm (średnica wewnętrzna 8mm),
Kółeczka montażowe – o średnicy wewnętrznej minimum 7mm,
Karabińczyki lub zapięcia ozdobne,
Zawieszki i charmsy,
Klej jubilerski – my używamy poxipol.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Jak dobrać kolor koralików do siatki:

Dobranie koloru koralików do siatki jest ważną częścią, która zadecyduje o tym, czy bransoletka będzie ładnie się prezentowała. Kilkanaście prób kolorystycznych prowadzi do jednego prostego sposobu doboru kolorystycznego – kolor koralików powinien być zbliżony kolorystycznie do koloru siatki. Zobaczcie efekt na tym zdjęciu:
zdjęcie

Jest jednak wyjątek kolorystyczny, w którym ta zasada może być przełamana -siatka w kolorze szarym i czarnym, dobrze współpracuje z innymi kolorami koralików i może być wypełniana przeróżnymi kolorami.

Zobacz film z siatkami w różnych konfiguracjach kolorystycznych.

Wykorzystanie koralików hex czyli tych przypominających kryształy powoduje, że bransoletka jest elegancka. Można ją założyć do jeansów i do małej czarnej.
Wykorzystanie drobnych koralików okrągłych tak zwanej sieczki, zrobi z naszej bransoletki biżuterię luźną, do codziennych stylizacji.

Jak dobrać zapięcia i końcówki:

Siatka jubilerska na bransoletki jest o średnicy 8mm, dlatego wklejamy ją do końcówki o średnicy wewnętrznej również 8mm. Mniejsza średnica nawet o 1mm spowoduje, że siatka będzie się przy końcach zwężała, co będzie po prostu nieładnie wyglądało.
Do końcówki dodajemy kółeczka montażowe i wybrane zapięcia. Może to być klasyczne zapięcie karabińczyk, zapięcie ozdobne, albo zapięcie toggle.

Jak wkleić siatkę do końcówki:

Posmaruj wnętrze końcówki klejem i włóż koniec siatki do tej końcówki. Delikatnie pokręć siatką wewnątrz, żeby klej „chwycił” siatkę w jak największej ilości miejsc. Odczekaj minimum 5 minut aż klej wyschnie.

Jak nasypać koraliki do siatki:

Pomagamy sobie lejkiem handmade :). Z kawałka kartki formujemy lejek i delikatnie wkładamy do drugiego końca siatki. Nie rozpychaj na siłę siatki, bo może nie wrócić już do swojego kształtu, szczególnie przy samych krawędziach. Potem delikatnie dosypuj koraliki.

Jak zakończyć bransoletkę:

Posmaruj klejem drugą końcówkę i ostrożnie włóż do niej siatkę z koralikami. Pokręć siatką, żeby dobrze przyjęła klej i zostaw do wyschnięcia.

pedzel_siatka
Ładne, prawda? :)

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Jak zrobić bransoletkę z rzemieni z kaboszonem – kurs DIY

$
0
0
image_pdf

Kaboszony z kotem, sową, wąsami, a może we we wzory geometryczne? Te cudowne elementy, przez dzieci nazywane „kapselkami” (tak, tak, można nimi grać, jak kiedyś w kapsle :)), są najważniejszym i najbardziej widocznym elementem biżuterii – nawet jeśli mają tylko 12mm! Zobacz, jak można je wykorzystać.

bransoletka z kaboszonem zamszowe

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć potrzebne materiały:
Kaboszony z ulubionym motywem – do wyboru masz całą gamę wzorów – nie ograniczaj się :). W naszej bransoletce wykorzystujemy kaboszony o wielkości 12mm.
Rzemienie płaskie zamszowe – kolor rzemienia dobierz do koloru kaboszona,
Baza do kaboszonów – przekładka lub zawieszka. Dobierz bazę do wielkości kaboszona.
Karabińczyki – elementy metalowe dobierz do koloru bazy kaboszona. U nas jest to antyczny brąz,
Końcówki wklejane płaskie,
Łańcuszek,
Kółeczka montażowe,
Klej jubilerski.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).
bransoletka z kaboszonem zamszowe3

Jak zrobić bransoletkę z kaboszonem?

Przygotuj 4 równe odcinki rzemienia o długości około 17cm. Wklej je do jednej końcówki i poczekaj aż klej wyschnie.
Bazę do kaboszona posmaruj klejem i włóż do niej kaboszon. Po wyschnięciu przełóż bazę przez dwa środkowe rzemienie i przesuń na środek.
Wklej rzemienie do drugiej końcówki, a na koniec dołącz kółeczka montażowe i karabińczyk.
Jeśli lubisz charmsy, dołącz tę małą zawieszkę w okolicy karabińczyka. Pamiętaj, żeby kolorystycznie pasowała do pozostałych metalowych półfabrykatów.
kurs obrazkowy bransoletka z kaboszonem

Nie mam przekładki, jak mogę wykorzystać kaboszon?

Baza do kaboszonów, to niezastąpiony element, który ma zastosowanie w każdym rodzaju biżuterii. Mniejszą bazę możesz podczepić na kółeczku montażowym, większe zazwyczaj są z zawieszkami przez które przełożysz rzemień, łańcuszek czy inny materiał.

Jakiego kleju użyć do wklejania kaboszonów?

Wklejając kaboszon do bazy możesz użyć kleju szybkoschnącego – grafika jest na grubym papierze, także nic się z nią nie stanie. Może to być też dwuskładnikowy klej typu poxipol, który wykorzystasz także do wklejenia końcówek lub zapięć do rzemienia czy sznurka.

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Bransoletka na lato w stylu boho z rzemieni i łańcuszków – kurs DIY

$
0
0
image_pdf

Zwiewne tkaniny, długie sukienki i frędzle, to najprostsza charakterystyka stylu boho. Jaką biżuterię nosi się do takich kreacji. Oczywiście handmade!

Materiały, które potrzebujesz do zrobienia bransoletki:

Rzemienie z motywem azteckim – albo jakiekolwiek inne rzemienie, które są bardzo kolorowe. W pasart w stylu boho są rzemienie Montezuma,
Półfabrykaty w kolorze antycznego złota:
Kółeczka montażowe,
Końcówki do wklejania,
Przekładki,
Karabińczyki,
Łańcuszki,
Charmsy.

bransoletka boho_pedzelWszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Jak zrobić bransoletkę z rzemieniem?

Wykonanie bransoletki jest bardzo proste i jedynym momentem, w którym możesz się zgubić, jest wykonanie supła w kształcie precla. Poćwicz chwilę robienie tego splotu, żeby mieć pewność, że ładnie i równo się układa. Za mocno ściągnięte rzemienie będą wyglądały nieładnie, tak samo jak efekt może popsuć poobracany rzemień, który nie będzie równo i gładko się układał.
Jak już opanujesz do perfekcji węzeł, nakładasz przekładki, wklejasz rzemienie do końcówek, doczepiasz karabińczyk i to wszystko. Na końcu dodajesz łańcuszki i zawieszki.

mix

Czy supeł w kształcie precla pasuje do innych stylizacji?

Użycie splotu w kształcie precla to nasza wariacja na temat aztecki, ale ten wzór ślicznie będzie wyglądał w rzemieniu gładkim (widoczny na filmie jako wzór do robienia węzła) i zapięciu z cyrkoniami. Takie zestawienie będzie eleganckie i możesz je połączyć z sukienką na wieczorowe wyjścia.
Kolejną możliwością jest wykorzystanie grubego sznurka powlekanego o średnicy 3mm. W zestawieniu ze srebrnymi końcówkami będzie dobrą biżuterię do letnich i lekkich sukienek albo jeansów.
Sploty to dobre rozwiązanie dla ozdobienia biżuterii. Wcześniej zrobiliśmy biżuterię ze splotem tureckim, którą możesz obejrzeć tutaj, a na deser coś bardziej skomplikowanego czyli splot celtycki.

Do czego pasuje aztecki motyw?

Azteckie motywy są wyjątkowe i bardzo ozdobne. Są łatwe do ujarzmienia, jeśli zestawisz je z dobrze dobranymi materiałami. Ten rodzaj wzoru wymaga przemyślenia, nie tylko na etapie projektowania biżuterii, ale dopasowania jej do dalszej części garderoby.
Gładkie sukienki możesz zestawić z dowolnym rzemieniem, ale te w kwiatki czy inne wzor, dobrze żeby pasowały kolorystycznie do biżuterii.
Podobnie jest z doborem biżuterii do biżuterii – tak, styl boho to znaczy dużo i najlepiej luźno, także może być przy okazji głośno! Rzemienie będą dobrze się komponowały z biżuterią metalową czyli łańcuszkami i bransoletkami. Jeśli zrobisz biżuterię z elementami drewnianymi, połącz ją z bransoletkami sznurkowymi i na przykład piórkami.

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Biżuteria z rzemieni i ceramiki – kurs DIY

$
0
0
image_pdf

Ceramika lubi proste formy i nieskomplikowane sploty. Koraliki ceramiczne, są ozdobne same w sobie, dlatego najładniej wyglądają w połączeniu z jednolitymi rzemieniami lub sznurkami. W tym sezonie króluje neon i mocne kolory, dlatego ceramikę łączymy na lato właśnie w takie zestawienia.
long_v9_1094

Splot, który widzicie na zdjęciach wytłumaczyliśmy dokładnie w tym kursie. Dzisiaj dodajemy kolorowe wariacje tego wzoru, które wpisują się w modę na letni sezon 2015r.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

baner_650_150_px_v1

Produkty, które potrzebujesz do wykonania biżuterii, to:
rzemienie – płaskie, skórzane lub zamszowe plecione
końcówki wklejane – dobierane do wielkości rzemienia
karabińczyki lub zapięcia toggle – dobierane do koloru końcówek
koraliki ceramiczne
bigle do kolczyków – możesz użyć otwartych (jak na zdjęciu) lub angielskich (zamkniętych, dzięki którym nie zgubisz kolczyków :))

Neonowe akcenty

Neony latem nie wychodzą z mody. Podobnie jest w tym roku. Na sezon wiosna-lato 2015 na ulicach nasz wzrok przyciągają sportowe buty, które niemalże lśnią neonowymi kolorami. Jaka biżuteria do tego pasuje? No właśnie – neonowa! Nasza propozycja do letnich stylizacji to ceramiczne oponki połączone z biało-zielonym rzemieniem.

nike-air-max-90-neon-nike-air-max-90-hyperfuse

bransoletka biało zielona

Bransoletkę można nosić samą, ale dla fanek kompletów mamy także proste kolczyki:

kolczyki zielono białe

Kolorowa asymetria

Wiosna i lato, to przede wszystkim kolory. Wyciągamy z szafy letnie ciuszki, a z kuferków i szuflad biżuterię. Tej drugiej nigdy za mało, zatem zaglądamy w swoje skarby i składamy coś, co będzie pasowało do kiecki. Na przykład dwukolorową bransoletkę z rzemieni ekologicznych i ceramicznych oponek. Kolorów może być niezliczona ilość. Wybierz dwa ulubione i zrób coś takiego:

bransoletka mietowo żółta

Szalona klasyka

Kolorowa ceramika opleciona w stonowanymi rzemieniami, będzie alternatywą dla osób, które nie lubią krzykliwej biżuterii. Możesz tu wykorzystać rzemień zamszowy pleciony i ceramikę pasującą kolorystycznie. Podobnie jak w projekcie neonowym, występują tutaj dwa kontrastujące ze sobą odcienie:

bransoletka  czarno zółta2

Do kompletu możesz zrobić naszyjnik i kolczyki. Taka biżuteria pasuje do gładkich tkanin, bez dodatkowych wzorów.

naszyjnik czarno zółty

kolczyki czarno zółte2

Koraliki oponki możesz też połączyć z cienkim rzemieniem naturalnym. Efekt będzie luźny i wygląda tak:

trzy wisiorki_pedzel

Ceramiczne kule

Oponki pasują do kobiet drobnych i szczupłych, a także do tych o mocnych rysach. W oponkach dobrze wyglądałaby na przykład Anja Rubik :).
Jeśli bliżej Ci do rysów wspaniałej Doroty Wellman, możesz polubić ceramikę w kształcie kuli. Gruby okrągły rzemień, idealnie pasuje do kul z szerokim otworem. Kolorystyka, znów – najlepsza kontrastowa.

bransoletka szaro biała gruby rzemień i kulki

naszyjnik szaro biały gruby rzemień i kulki

I w trzech kolorach:
naszyjnik kolorowe kule

Ceramika w wydaniu sportowym bardzo przypadła nam do gustu, a Tobie? :)

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

BRANSOLETKA PLECIONA Z RZEMIENI NATURALNYCH – VIDEO KURS BIŻUTERII DIY

$
0
0

Nieskromnie przyznajemy, że bransoletka wyszła super. Pastelowe kolory i nieco zakręcony ale w sumie prosty splot, stworzyły efekt pracy, którą w pasarcie każdy chciał mieć na swojej ręce ;).
Agnieszka opowiada krok po kroku jak udało jej się oczarować nas tą biżuterią.

Wszystkie potrzebne produkty użyte w tym kursie znajdziesz pod tym linkiem. Bransoletka jest fajna, zatem jeśli chcesz zdążyć dostać wszystkie materiały – kup teraz :).

Do wykonania bransoletki potrzebujesz:

Rzemień okrągły naturalny – u nas są pastelowe kolory, czyli jasne odcienie rzemieni w romantycznym klimacie. Potrzebujesz 4 kolory po 2x70cm z rzemieni o średnicy 2mm (czyli łącznie 8 odcinków po 70cm)
Możesz też wykorzystać sznurki powlekane o średnicy 2mm – efekt będzie podobny, tylko bardziej sportowy.
Zapięcie magnetyczne z uchwytami – może też być jakiekolwiek zapięcie z uchwytami. U nas jest magnetyczne bo wygląda ekstrawagancko, a jego największym plusem jest to, że się łatwo zapina :).
Końcówki wklejane – u nas jest zwykła okrągła o średnicy wew 4mm. Możesz oczywiście zastosować inne końcówki, które dobrze utrzymają rzemienie – płaskie lub zaciskowe.
Kółeczka montażowe – 2 kółeczka, które będą łącznikiem pomiędzy końcówkami a zapięciem
Klej do biżuterii – my używamy poxipolu,
Narzędzia – do odginania i zaciskania kółeczek.

Romantyczny look bransoletki będzie pasował do jeansów i białej koszuli:

granat

Możecie również poeksperymentować z kolorami rzemieni i zrobić zestaw, który najbardziej będzie pasował Waszym gustom.

W wersji jesiennej możecie wybrać na przykład takie kolory:

jesienne_kolory

Przyjemności!

Artykuł BRANSOLETKA PLECIONA Z RZEMIENI NATURALNYCH – VIDEO KURS BIŻUTERII DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Kurs DIY jeden splot – 4 bransoletki

$
0
0

Ten kurs DIY to prawdziwe 4 w 1. Pokażemy Wam jak się robi bransoletki, które różnią się od siebie wszystkim, tylko nie splotem. Naprawdę! Jeden rodzaj splotu wystarczy, by stworzyć aż 4 zupełnie różne od siebie bransoletki. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Agnieszka pokaże Wam dziś, że by zrobić fajną bransoletkę, na dobrą sprawę wystarczy, nauczyć się tego jednego splotu. W naszym kursie prezentujemy Wam aż 4 bransoletki wykonane tą metodą, prawdą jest jednak, że stworzyć można ich jeszcze więcej. Wystarczy pokombinować z materiałami :)! Co jak co, ale wiemy, że kombinować to Wy i umiecie i lubicie :), my zresztą też, bo bez tego nie powstałoby wiele fajnych projektów.

Jeśli ten rodzaj splotu jest dla Was nowością, to fajna okazja do tego, by opanować go do perfekcji. W końcu każdy wariant tej bransoletki to nowe wyzwanie. Tu trzeba przeplatać nieco ciaśniej, tam luźniej… zresztą, Agnieszka Wam wszystko bardzo dokładnie pokaże :).

1) Bransoletka ze sznurków satynowych

bransoletka pleciona ze sznurka

Bransoletka pleciona ze sznurka w tęczowych kolorach, idealnie nadaje się do ożywienia codziennej stylizacji. Jeśli lubisz, gdy w Twoich outfitach to dodatki grają pierwsze skrzypce, to idealne rozwiązanie dla Ciebie, bo ta bransoletka zdecydowanie przyciąga wzrok:).

Produkty, które potrzebujesz do wykonania bransoletki ze sznurków satynowych:

bransoletka pleciona ze sznurka

Sznureczki satynowe – 3x 40 cm odcinki sznurków o średnicy 2mm

Zapięcie magnetyczne – wielkość otworu 10,5x 3mm

Klej jubileirski – my użyliśmy poxipolu

Zapalniczka lub klej magic, przydadzą Ci się do zabezpieczenia sznurków przed strzępieniem

Taśma klejąca i sznureczek – ułatwią Ci zaplatanie

Gumka recepturka – pomoże Ci uniknąć rozplatania się sznureczków, przed podklejeniem zapięcia

bransoletka ze sznurków

bransoletka pleciona ze sznurka

Jeśli nie przemawia do Ciebie biżuteria w neonowych barwach, żaden problem. Zamiast rezygnować z wykonania tej bransoletki, wybierz po prostu sznurki satynowe w stonowanych kolorach. Efekt jaki uzyskasz może być naprawdę ciekawy :).
Wszystkie produkty niezbędne do wykonania tej bransoletki, znajdziesz tutaj.

2) Bransoletka z rzemieni

Bransoletka z rzemieni za to pasuje do większości casualowych stylizacji, głównie dzięki spokojnej kolorystyce.

Produkty, których potrzebujesz do wykonania bransoletki z rzemieni:

bransoletka z rzemieni

Rzemienie płaskie – 3 rzemienie 4x 2,5mm

Końcówki do wklejenia – 2 płaskie końcówki o otworze 4x 17mm

Zapięcie – u nas karabińczyk 16mm

Kółeczka montażowe – o wielkości 7mm

Zawieszki – z zawieszkami jak zawsze możesz poszaleć, by nadać bransoletce wyjątkowy charakter :)

Klej do biżuterii – u nas poxipol

Narzędzia – nożyczki i  szczypce z płaskimi noskami, które przydadzą Ci się do otwierania i zamykania kółeczek montażowych

Gumka recepturka lub kawałek sznureczka – przydadzą Ci się do zabezpieczenia zaplecionych rzemieni

bransoletka pleciona z rzemieni

bransoletka z rzemieni
Wszystkie produkty niezbędne do wykonania tej bransoletki znajdziesz tutaj.

3) Bransoletka ze sznurków skręcanych

Bransoletki z sznurków skręcanych i z drobnych koralików są już nieco bardzie eleganckie (co nie zmienia faktu, że równie świetnie odnajdą się w codziennych outfitach). Prawda, że piękne :)?

jak się robi bransoletki

Produkty, których potrzebujesz do wykonania bransoletki z sznurków skręcanych:

bransoletka z sznurków

Sznurek jubilerski – sznurek skręcany o grubości 4mm

Końcówki do wklejania – otwór 7x 20mm

Zapięcie – u nas karabińczyk o wielkości 16mm

Zawieszki – z zawieszkami jak zawsze możesz poeksperymentować, staraj się jednak, by kolorystycznie współgrały z zapięciem i wklejonymi końcówkami

Kółeczka montażowe – o wielkości 7mm

Klej do biżuterii – u nas poxipol

Narzędzia – szczypce o płaskich noskach, nożyczki

Zapalniczka lub klej magic – niezbędne do zabezpieczenia sznurków przed strzępieniem

Gumka recepturka – ułatwi Ci pracę :)

bransoletka diy

 

Bransoletka z sznurków
Wszystkie produkty z których wykonana jest bransoletka, są dostępne tutaj.

3) Bransoletka z małych koralików

Produkty, których potrzebujesz do wykonania bransoletki z drobnych koralików:

bransoletka z małych koralików

Drobne koraliki – kolor koralików oczywiście dowolny, a jest w czym wybierać:)

Nić jubilerska – 3x 40cm nici o grubości 0,45mm

Zawieszki

Kółeczka montażowe – o wielkości 7mm

Zapięcie – karabińczyk o wielkości 16mm

Końcówki do biżuterii – okrągłe o otworze 5mm

Klej do biżuterii – u nas poxipol

Narzędzia – szczypce i nożyczki

Kawałek sznureczka lub gumka recepturka

bransoletka z małych koralików

Przyznajcie, że bransoletka z małych koralików wyszła cudnie :).

bransoletka z małych koralików
Wszystkie produkty niezbędne do wykonania tej bransoletki znajdziesz tutaj.
Bransoletki wyszły wyjątkowo pięknie, więc niestety trzeba liczyć się z tym, że produkty użyte do ich wykonania mogą się szybko skończyć. Wasza wena twórcza czasem przerasta nasze zasoby magazynowe :). Na bieżąco staramy się uzupełniać nasze zapasy, ale nie zawsze jest to możliwe. W sklepie znajdziecie jednak sporo alternatywnych produktów. Jeśli potrzebujecie pomocy w doborze, piszcie do nas, a wspólnie coś wymyślimy.

Koniecznie dajcie znać, która bransoletka podoba Wam się najbardziej. Nam ciężko byłoby zdecydować, a, że życie sobie trzeba ułatwiać, a nie utrudniać, chyba musiałybyśmy się podjąć zrobienia wszystkich. Jeden splot, a 4 piękne bransoletki na różne okazje. Jak tu z którejś zrezygnować :)?

Jeśli macie ochotę pochwalić się swoimi pracami szerszemu gronu, zachęcamy Was do wysyłania zdjęć na adres sklep@pasart.pl. Wasze prace mogą się znaleźć w galerii u nas na blogu, albo na naszym profilu na Facebooku.

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Kurs DIY jeden splot – 4 bransoletki pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Kurs sutasz krok po kroku – kolczyki i bransoletka

$
0
0
sutasz krok po kroku

Nasz kurs sutasz krok po kroku, przeprowadzi Was przez proces tworzenia pięknego kompletu: bransoletki i kolczyków. Dzięki dokładnemu omówieniu każdego etapu, nie ma możliwości byście sobie nie poradzili! Powodzenia!

Produkty, których potrzebujesz do wykonania kompletu:

sutasz krok po kroku

Sznurek do sutaszu – 3 kolory w odcieniach beżu. Z każdego koloru potrzebujesz po 6x 10 cm sznurka.

Koraliki w kształcie kulki o wielkości 6mm – Iza wybrała koraliki powlekane. Koraliki są piękne, a do tego naprawdę niedrogie.

Koraliki w kształcie kulki o wielkości 4mm – wybierz koraliki w tym samym kolorze co te 6mm.

Drobne koraliki – wzbogacą Twoją biżuterię, przydadzą się też do zrobienia krawatki w kolczykach. Możesz wybrać drobne chińskie lub TOHO.

Koraliki kryształki – Iza wybrała te w kształcie bicone.

Bigle do kolczyków – tu najlepiej sprawdzą się bigle otwarte.

Zapięcie – Iza wybrała zapięcie typu toggle, w kolorze KC gold, który bardzo fajnie komponuje się z beżową kolorystyką biżuterii.

Rzemienie płaskie – w dwóch różnych kolorach. Wymiary: 4x 2,5mm.

Igła jubilerska – musi być cienka, by przejść przez najmniejsze koraliki.

Filc – wybierz filc techniczny.

Nić jubilerska – koniecznie cieniutka.

Klej jubilerski – u nas poxipol.

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania tego kompletu znajdziecie pod tym linkiem. Jeśli zastanawiasz się nad zakupami, lepiej nie zwlekaj za długo :). Materiały użyte w kursach zazwyczaj rozchodzą się “na pniu”, a komplet jest taki piękny, że jeśli go nie zrobisz na pewno będziesz żałować. Jeśli jednak się spóźnisz i któregoś z produktu zabraknie – bez paniki. Napisz do nas, a wspólnie znajdziemy jakiś alternatywny produkt. Ewentualnie, razem będziemy odliczać dni do dostawy:).

Krok 1

Przygotuj 10 cm sznurka w trzech odcieniach beżu.

Sutasz krok po kroku

Krok 2

Wbij igłę w równo ułożone sznurki, dokładnie w ich środek. Szyjemy taki sam element, jak w ostatnim kursie sutaszowym, dlatego dziś przedstawiamy Wam nieco skróconą wersję. Jeśli potrzebujesz przypomnienia, zajrzyj tutaj.

sutasz krok po kroku

Krok 3

Po przeszyciu centymetra, wszyj koralik.

sutasz krok po kroku

Krok 4

Zszyj koralik dokładnie ze sznurkami.

sutasz krok po kroku

Krok 5

Zszyj sznurki razem.

sutasz krok po kroku

Krok 6

Powstałą dziurkę, zamaskuj drobnym koralikiem.

sutasz krok po kroku

Krok 7

Uszyj uszko i wszyj mniejszy koralik (4mm).

sutasz krok po kroku

Krok 8

Tak to powinno wyglądać. Teraz uszyj symetrycznie drugie.

sutasz krok po kroku

Krok 9

Tak prezentuje się prawie gotowy element.

sutasz krok po kroku

Krok 10

Wbij igłę od spodu, zaraz przy mniejszym zawijasie.

sutasz krok po kroku

Krok 11

Nawlekamy kryształek i drobny koralik, przebijamy się z powrotem do naszej pracy przez duży koralik, omijając mniejszy.

sutasz krok po kroku

Krok 12

Powtórz czynność 7 razy, tak aby objąć cały zawijas.

sutasz krok po kroku

Krok 13

Teraz uszyj drugi taki sam.

sutasz krok po kroku

Krok 14

Mamy dwa? No to zszywamy!

sutasz krok po kroku

Krok 15

Przebij się od spodu, na środku małego uszka i wbij się w drugie. Przeszyj kilka razy, tak by dobrze się trzymało.

sutasz krok po kroku

Krok 16

Wbij się blisko środka. Teraz będziemy wszywać koralik.

sutasz krok po kroku

 

Krok 17

Po przekątnej przejdź w drugi element.

sutasz krok po kroku

Krok 18

I w drugą stronę to samo.

sutasz krok po kroku

Krok 19

Teraz zszyj z drugiej strony uszka. Ja odwróciłam pracę do góry nogami, by ułatwić sobie trzymanie.

 

sutasz krok po kroku

Krok 20

Gotowe!

sutasz krok po kroku

Krok 21

Odrysuj kształt na filcu i wytnij. Przygotuj przezroczysty klej, przeczytaj dokładnie instrukcje, bo niektóre kleje, tak jak ten którego tu używam, należy nałożyć na wisiorek i na filc, odczekać 10-15 minut i dopiero przykleić, docisnąć.

sutasz krok po kroku

Krok 22

Wcześniej wkleiłam rzemienie do zapięcia.

sutasz krok po kroku

Krok 23

Przygotuj klej i element gotowy do wklejenia.

sutasz krok po kroku

Krok 24

Smarujemy klejem satuszowy element oraz podstawę bransoletki.

sutasz krok po kroku

Krok 25

Sprawdź czy się trzyma.

sutasz krok po kroku

Krok 26

A może kolczyki do kompletu? Uszyj jeszcze dwa takie same elementy, wbij się w trzeci kryształek.

sutasz krok po kroku

Krok 27

Nawlecz 6 drobnych koralików i wbij się w piąty kryształek z kolei.

sutasz krok po kroku

Krok 28

Mamy krawatkę! Powtórz przy drugim kolczyku i załóż bigle.

sutasz krok po kroku

A tak o to prezentuje się efekt końcowy. Prawda, że piękne?

sutasz krok po kroku

To jak? Podejmiecie się wyzwania i wykonacie taki komplet samodzielnie? Zdecydowanie warto!

Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze, dajcie znać czy kurs był dla Was czytelny. Jeśli macie ochotę pochwalić się swoimi pracami szerszemu gronu, ślijcie zdjęcia na adres sklep@pasart.pl. Wasze prace mogą się znaleźć w galerii u nas na blogu, albo na naszym profilu na Facebooku.

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Kurs sutasz krok po kroku – kolczyki i bransoletka pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę na gumce? Radzi Qrkoko!

$
0
0
Bransoletka na gumce

Jak zrobić bransoletkę na gumce? To całkiem proste! Mamy dla Was świetny tutorial DIY, dzięki któremu dowiecie się jak zrobić bransoletkę z koralików.


Bransoletka z koralików była, jest i będzie modna. Nic dziwnego: pięknie się prezentuje, może przybrać bardzo różny charakter, w zależności od tego z jakich materiałów jest wykonana, a do tego… możesz zrobić ją sama. I to całkiem prosto!
Jak? O tym jak zrobić ładną bransoletkę z koralików opowie Wam prawdziwa specjalistka, czyli Qrkoko, która przygotowała dla Was bardzo pomocny tutorial.
Dowiecie się między innymi tego jak zawiązać gumkę w bransoletce, by się nie rozwiązała, jakiej użyć gumki, jak zamontować zawieszki oraz tego w jaki sposób nosić już gotowe bransoletki. To jednak nie wszystko! Na końcu filmiku czeka na Was prezent :) Sami zobaczcie!

Do wykonania bransoletek z koralików, przydadzą Ci się:

Jadeity – prawdziwy ulubieniec. I nasz, i Wasz :). Ale co tu się dziwić, piękne kamienie naturalne, w najróżniejszych kolorach i odcieniach. CUDA można z nich wyczarować! Dosłownie! Nie bez powodu, dawno, dawno temu, hiszpańscy zdobywcy nosili amulety wykonane z jadeitu, mocno wierząc w jego ochronę. Kto wie… ;)!
Powlekane – tu to dopiero możecie poszaleć z kolorami. I to za naprawdę niewielkie pieniądze :).
Kocie oko – w kategorii “ulubieńcy” mogłyby konkurować z jadeitami:). Nas to w ogóle nie dziwi, bo są naprawdę wyjątkowe.
Piasek pustyni – kamień syntetyczny, a jaki piękny…!
Noc kairu – pięknie się nazywają, pięknie wyglądają i równie pięknie “kosztują”, czego chcieć więcej?
Zawieszki – tu wybór masz ogromny i to jest piękne, bo daje CI możliwość spersonalizowania bransoletki :). Wszystko zależy od tego jaki chcesz nadać jej charakter . Jeśli bransoletkę chcesz podarować komuś w prezencie (co zawsze jest super pomysłem!) możesz dodać zawieszkę, która symbolizować będzie Twoje uczucia.
Przekładki – wspaniale wzbogacą Twoją biżuterię! Zadbaj o to, by stylem i kolorystyką, komponowały się zarówno z koralikami, jak i zawieszkami.
Kółeczka montażowe – zwróć uwagę na to, by kolorystycznie komponowały się z zawieszkami
Klej – do podklejenia supełka użyj kleju uniwersalnego, inny mógłby rozpuścić gumkę.
Wszystkie materiały z których korzystała Qrkoko, w różnych wariantach kolorystycznych, znajdziecie tutaj. Zachęcamy Was do eksperymentowania z różnymi rodzajami koralików i zawieszek. Im bardziej “Wasza” będzie bransoletka, tym lepiej:)! Miłej zabawy!

Artykuł Jak zrobić bransoletkę na gumce? Radzi Qrkoko! pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę Pocahontas? Kurs DIY

$
0
0

Dziś pokażemy Wam jak zrobić bransoletkę z rzemieni zamszowych.  Tutorial jest szybki i prosty, a efekt jaki możemy uzyskać bardzo fajny! W zależności od tego na jaką kolorystykę się zdecydujecie, bransoletka zyskać może różny charakter.

jak zrobic bransoletkę z rzemieni

Do wykonania bransoletki potrzebne Ci będą:

bransoletka z rzemieni DIY

Rzemienie zamszowe – wybierz po dwa odcienie z rzemieni zamszowych i zamszowych plecionych. W zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać, możesz wybrać kolory, które będą współgrać ze sobą lub kontrastować.

Klej jubilerski – u nas poxipol

Zapięcie do bransoletki – u nas jest to zapięcie magnetyczne o wielkości 42x 18mm

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania takich bransoletek, znajdziesz tutaj.

Gotowe? No to zaczynamy:)!

Krok 1

Wybierz dla siebie kolorystykę, przygotuj rzemienie, klej, zapięcie i wykałaczkę.

bransoletka z rzemieni

Krok 2

Odmierz 19cm po dwa razy z każdego rzemienia, jeśli masz mniejszy obwód nadgarstka, to dopasuj długość do siebie. Pamiętaj, że jeszcze jest zapięcie i będzie ok 5mm dłuższa, czyli moja bransoletka będzie wynosić 19,5cm.

jak zrobić brasnsoletkę

Krok 3

Jak już odcięłaś odpowiednią długość, przymierz do zapięcia czy będzie pasować, jak widzisz mam rzemienie: dwa plecione ciemno brązowe, dwa plecione turkusowe, dwa ekologiczne zamszowe turkusowe oraz dwa ekologiczne zamszowe jasno brązowe.

jak zrobic bransoletke z rzemieni

 

Krok 4

Ułożyłam z rzemieni wcześniej przemyślany wzór. Możesz go powtórzyć lub wymyślić coś własnego, kieruj się intuicją :).

4 pedzel

Krok 5

Oto nasz projekt. Musisz dobrze ułożyć zapięcie! Sprawdź trzy razy zanim zaczniesz kleić :)!

bransoletka z rzemieni

Krok 6

Jedno zapięcie z prawej.

bransoletka z rzemieni

Krok 7

Drugie zapięcie z lewej.

bransoletka z rzemieniKrok 8

Wszystko gotowe? To kleimy!

bransoletka z rzemieni

Krok 9

Klej nakładam na rzemień i wsuwam do otworu zapięcia.

 

biżuteria tutorial

Krok 10

Pomagam sobie wykałaczką, aby do końca dopchnąć rzemień do zapięcia.

biżuteria diy

Krok 11

I tak po kolei każdy:), nie spiesz się! Poxipol skleja dopiero po 10 minutach, a więc masz czas w razie ”w” na poprawki.

bizuteria tutorial

Krok 12

Mamy jedną stronę! Teraz druga!

bransoletka z rzemieni

Krok 13

Upewnij się czy rzemienie równo się kończą, jeśli nie to wyrównaj nożyczkami. Wklej tą stronę tak samo jak w punktach 9-11.

bransoletka z rzemieni tutorial

Krok 14

Gotowa!

bransoletka pocahontas

jak zrobić bransoletkę

bransoletka pocahontas

 

bransoletka z rzemieni

 

bransoletka z rzemieni

 

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Jak zrobić bransoletkę Pocahontas? Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Kurs DIY bransoletki – idealny prezent handmade

$
0
0
diy bransoletki

Dziś mamy dla Was kurs na DIY bransoletki, które równie pięknie prezentują się w komplecie, co i pojedynczo. Taki zestaw bransoletek to idealny pomysł na prezent handmade, podarowany prosto od serca. Sami zobaczcie!

Co tam jedna ładna bransoletka, jak można zrobić ich kilka? Kreatywności przecież nie można ograniczać:). Agnieszka Wajzer-Nowak ma dziś dla Was nie lada gratkę:). Komplet pięknych bransoletek, które nosić możecie w zestawie lub osobno. W zależności od tego jak je skomponujecie lub z jakim strojem połączycie, mogą zyskać zupełnie odmienny charakter. Zestaw bransoletek  jest tak efektowny, że idealnie nadaje się na własnoręczny prezent, który podarować możecie bliskiej Wam osobie.

 

Produkty, z których możecie wykonać podobny zestaw bransoletek znajdziecie pod tym linkiem. Pamiętajcie o pierwszej zasadzie pasartomiki: im ładniejsza biżuteria w tutorialu, tym produkty szybciej znikają. A, że te bransoletki są takie śliczne, to wiecie jak  jest:). Jeśli coś się już wyprzedało, bez paniki: możecie pokombinować i poszukać jakiejś alternatywy lub napisać do nas, a wymyślimy coś razem.

 

Krok 1

Zacznij od bransoletki z koralików. Przytnij elastomę na 50cm i nawlecz na igłę. Elastoma jest dość delikatna, by się nie zerwała, nawlecz koraliki i przekładkę na podwójnie złożoną gumkę.

jak zrobić bransoletkędiy bransoletka

Krok 2

Odetnij igłę. Chwyć oba końce gumki razem, naciągnij delikatnie i zrób klasyczny supełek.

jak zrobić fajna bransoletkę

jak zrobić fajna bransoletkę

bransoletka diy

Krok 3

Delikatnie naciągając gumkę, zaciśnij supełek tak, by zmieścił się do dziurki koralika. Przeciągnij go przez sąsiadujący obok koralik tak by odrobinę wystawał. Nałóż kropelkę kleju i przeciągnij z powrotem tak by supełek schował się w dziurce.

bransoletka tutorial

 

diy bransoletka

Krok 4

Obetnij gumkę tuż przy koraliku. Za pomocą kółeczka montażowego zamocuj zawieszkę. Pierwsza bransoletka gotowa.

jak zrobić bransoletkę

jak zrobić bransoletkę

Krok 5
Teraz bransoletka ze sznurka woskowanego. Przytnij sznurek na 3 odcinki długości około 50cm. Zwiąż razem trzy sznureczki i zapleć kawałek klasycznego warkoczyka, około 5cm.

bransoletka ze sznurka

Krok 6

Teraz zaczniesz splot makramowy. Lewy sznurek przełóż nad środkowym sznurkiem .Następnie prawy sznurek przełóż nad tym, który przed chwilą został przełożony z lewej na prawą stronę. Sznurki krzyżują się po prawej stronie.

bransoletka ze sznurka

Krok 7

Prawy sznurek przełóż pod spodem lewego sznurka i środkowego, i wyciągnij go przez środek pętelki utworzonej po lewej stronie.

bransoletka ze sznurka tutorial

Krok 8

Zaciśnij i powtórz całość 7 razy. Sznurek utworzy splot, który zacznie się skręcać. Następnie na środkowy sznurek nawlecz metalową kuleczkę i znów powtórz 7 razy te same sploty.

bransoletka ze sznurka

Krok 9
Znów zapleć warkoczyk. Całość powinna mieć około 13 cm. Końce zabezpiecz gumka recepturką. Do sznureczka podczep zawieszkę.

bransoletka ze sznurków

diy krok po kroku

Krok 10

Teraz czas na drugą część bransoletki. Zwiąż razem 5 odcinków sznurka i 1 łańcuszek. Odcinki długości ok. 30cm. Przyklej je do blatu taśmą klejącą, by ułatwić sobie prace. Podziel sznurki i łańcuszek na 3 grupy. W pierwszej będą dwa sznureczki, w drugiej sznurek i łańcuszek, a w trzeciej jeden sznurek. Zapleć warkoczyk.

własnoręcznie robione bransoletki

Krok 11

Zabezpiecz końcówki gumka recepturką. Przytnij warkoczyk na długość 13 cm. Sznurek zabezpiecz lakierem lub klejem magic.

diy bransoletka

Krok 12

Za pomocą kleju do biżuterii (np. poxipolu) wklej do końcówek dwie części bransoletki. Poczekaj aż klej wyschnie i usuń gumki recepturki.

diy bransoletki

bransoletki własnoręcznie robione

Krok 13

Za pomocą kółeczek montażowych zamontuj zapięcie toggle. Jeśli używasz dokładnie takiego jak to w mojej bransoletce oraz tych samych końcówek, to musisz użyć po dwa kółeczka na stronę. Inaczej zapięcie nie będzie się ładnie układać. Podczep zawieszkę w kształcie kota. Kolejna bransoletka do zestawu gotowa.

pomysł na bransoletkę

Krok 14

Teraz wykonaj bransoletkę z koralików z agatu. Wykonaj ją tak samo jak bransoletkę z koralików z howlitu. Nawlecz koraliki i zawiąż gumkę. Schowaj supełek w koraliku zabezpieczając go klejem.

bransoletka z koralików diybransoletka z koralików diy

Krok 15

Ostatnią wykonamy bransoletkę z rzemienia. Przytnij rzemień na dwa odcinki długości 13cm i 17 cm. Dłuższy odcinek rzemienia przełóż przez pacyfkę, tak jak to widać na zdjęciu. Końce rzemieni przełóż przez utworzoną pętelkę i zaciągnij.

bransoletka z rzemyka diybransoletka z rzemyka diy

Krok 16

Drugi rzemień przełóż przez ucho zawieszki, przeciągnij, wyrównaj końce i nawlecz przekładkę z uchwytem.

bransoletka z rzemieni diy

Krok 17

Wklej końcówki, zamontuj karabińczyk, podczep zawieszki i gotowe!

jak zrobić bransoletkę z rzemieni

Nasze diy bransoletki są już gotowe. Prawda, że piękny zestaw:)?

diy bransoletki

diy bransoletki

 

Dodatkowa wskazówka:

Jeśli turkusowy kolor nie przypadł Ci do gustu, motywy KC Gold pięknie komponują się też z bielą i brązem.

diy bransoletki

Który wariant kolorystyczny spodobał Wam się bardziej? A może macie na ten zestaw zupełnie inny pomysł? Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze! Jeśli chcecie podzielić się z nami i resztą handmadowej rodzinki, zdjęciami swoich prac, możecie podsyłać je na adres sklep@pasart.pl.

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Kurs DIY bransoletki – idealny prezent handmade pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Sutasz ślubny krok po kroku – KURS DIY

$
0
0
sutasz ślubny

Jasamira przygotowała dla Was kurs DIY na sutasz ślubny krok po kroku, a konkretnie piękną bransoletkę, która stanowi idealne dopełnienie ślubnej kreacji. Bransoletka wykonana w innej kolorystyce, idealnie sprawdzi się jako biżuteria na wielkie wyjścia. Spróbujcie!

Bransoletkę tę możecie wykonać na swój własny ślub lub po prostu podarować ją pannie młodej w prezencie. Jedno jest pewne: dzień ślubu jest na tyle ważny, że zasługuje na naprawdę wyjątkową oprawę. A czy istnieje bardziej wyjątkowa biżuteria od tej wykonanej własnoręcznie :)?

Pamiętajcie, że wykonana przez Izę bransoletka jest jedynie inspiracją. Bransoletka równie pięknie będzie komponować się w zupełnie innej kolorystyce. Jest to projekt bardzo elegancki, wystarczy więc nieco poeksperymentować z kolorystyką, by stworzyć biżuterię idealną do kreacji wieczorowej.

Produkty, których potrzebujesz do wykonania bransoletki ślubnej:

Lista ślubny sutasz

Sznurek do sutaszu – Pega, wykonany w 100% z wiskozy, wielkości 3mm.

Cyrkonia – cyrkonia stanowi “centrum” bransoletki. Kolorystyka zależy od Ciebie, ważne jednak, by komponowała się z całością, zarówno z sznurkami, jak i użytymi koralikami. Iza postawiła na bransoletkę w kolorystyce biało – niebieskiej, kamienie i cyrkonia, mogą być tu symbolem czegoś niebieskiego, co według tradycji stanowi nieodzowny element ślubnego stroju, mający zapewnić wierność męża ;).

Jadeity – kamienie naturalne o wielkości 6mm.

Opale – potrzebne Ci będą opale wielkości 8 i 4mm.

Koraliki Toho – wybierz te o rozmiarach 15 i 8.

Kółka montażowe – z racji tego, że ślubna biżuteria wymaga szczególnej oprawy, Iza wybrała te wykonane ze srebra.

Karabińczyk – również wykonany ze srebra, w rozmiarze 13mm.

Filc – przy ślubnej bransoletce najlepiej sprawdzi się biały filc dekoracyjny

Igła

Żyłka jubilerska

Klej – u nas jest to poxipol

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania bransoletki znajdziecie tutaj. Może się zdarzyć, że któreś z produktów się wyprzedają, pamiętajcie jednak, że to nie powód do paniki :). Staramy się na bieżąco uzupełniać produkty, ale nie zawsze jest to możliwe. Zamiast jednak rezygnować z wykonania bransoletki, pokombinujcie nieco z produktami alternatywnymi. Jeśli napotkacie przy tym na jakiś problem, napiszcie do nas, a chętnie pomożemy :).

1. Zaczynamy od głównego elementu bransoletki. Odmierzamy trzy, 20 cm odcinki sznurka sutasz.

sutasz

2. Układamy wszystkie sznurki w jedną stronę!

2 pedzel

3. Przymierzamy cyrkonię do sznurków.

3 pedzel

4. Cyrkonia będzie centralnym punktem naszej bransoletki, a więc wyznaczamy środek, odejmujemy jego długość i zaczynamy zszywać sznurki razem.

4 pedzel

5. Sznurki cały czas modelujemy i układamy w trakcie szycia do kształtu cyrkonii, co jakiś czas przymierzaj ją do sznurków.

sutasz

6. Jak już uszyjesz sznurki do kształtu cyrkonii, zszyj je wszystkie razem.

6 pedzel

7. Rozdzielamy sznurki, zszywamy trzy w lewą stronę i formujemy uszko.

7 pedzel

8. Wszywamy kulkę opalu.

8 pedzel

9. Zszywamy znów sznurki razem.

kurs sutasz

10. Dla zamaskowania powstałej dziurki, wszywamy koralik Toho 15/0.

10 pedzel

 

11. Zszywamy dalej, 3 sznurki wywijamy w drugą stronę.

sutasz krok po kroku

12. Obracam sobie pracę w drugą stronę, bo jest mi wygodniej tak szyć. Wszywamy mniejszy opal.

jak_zrobić_sutasz

13. Zszywamy sznurki ponownie razem.

bransoletka_sutasz

14. A teraz ślimak na koniec tej strony :).

sutasz_krok_po_kroku

15. Zszywaj dokładnie, nie spiesz się!

biżuteria ślubna sutasz

16. Mocujemy końcówki ślimaka, wbijając się w poprzedni zawijas od spodu. Pamiętaj, aby zrobić to między sznurkami.

16 pedzel

17. Teraz powtórz symetrycznie z drugiej strony.

jak zrobić bransoletkę sutasz

18. Gotowe!

wlasnorecznie robiona bizuteria slubna

19. Odmierzamy 2 sznurki po 8cm i przyszywamy je do bocznego uszka głównego elementu, zostawiając ok 2 cm. Będziemy je później zszywać na kolejne uszko :).

diy_sutasz

20. Wszywamy Toho 8/0 między główny element a dwa sznurki.

Sutasz_krok_po_kroku

21. Zszywamy dwa sznurki z wystającym w pobliżu uszkiem.

biżuteria sutasz

22. Wszywamy opal 8 mm.

bransoletka sutasz

23. Mocujemy od spodu sznurki.

biżuteria sutasz ślubna

24. Jest :).

slubny sutasz

25. Teraz doszyj symetrycznie z drugiej strony – ta dam!

diy sutasz

26. Kończymy powoli główny element – jeszcze małe ozdóbki :). Pamiętaj, że nie musisz ich doszywać, jeśli wolisz skromniejszą biżuterię.

ślubny soutache

27. Mamy to! Gotowa na ciąg dalszy?

sutasz slubny

28. Odkładamy chwilowo główny element w bezpieczne miejsce i zszywamy kolejne 3 sznurki razem, 8cm każdy.

28 pedzel

29. Wszywamy jadeit 6mm.

29 pedzel

30. Zszywamy sznurki razem 2-3mm i rozdzielamy znów na trzy.

30 pedzel

31. Wszywamy mały opal 4mm.

31 pedzel

32. Wszywamy końcówki sznurków pod spód.

32 pedzel

33. Z drugiej strony (drugie uszko) wszywamy większy opal 8mm.

33 pedzel

34. Gotowy!

34 pedzel

35. Uszyj drugi taki sam.

35 pedzel

36. A teraz przymocuj je do głównego elementu z dwóch stron, zszywaj do uszek.

bizuteria slubna sutasz

37. I jak? Macie to?

sutasz ślubny

38. Teraz musimy uszyć paski, potrzebujesz 3 razy po 17cm sznurka do sutaszu, zaczynamy zszywać na środku, zostawiając 1mm dziurkę – tu będziesz mocować kółeczko do zapięcia.

38 pedzel

39. Zszywamy ok 1cm i wszywamy opal 4mm, następnie zszywamy razem ok 5mm, wszywamy jadeit 6mm, znów razem 5mm, kolejny opal, rozdzielamy sznurki na boki , robimy uszka i wszywamy opale 4mm.

39 pedzel

40. Potrzebujemy takie dwa! A więc do dzieła! Zostanie już tylko łączenie i zapięcia :).

sutasz ślubny

41. Przyszyj paski do już gotowego już elementu tak jak w punkcie 36, w środek między paskiem, a gotowym elementem możesz wszyć opal 4 mm.

sutasz ślubny

42. Mocujemy kółeczko.

42 pedzel

43. A przy drugim pasku zapięcie. Całość podklej filcem.

43 pedzel

 

sutasz_ślubny

 

ślubny sutasz

 

sutasz_ślubny

 

Jak Wam się podobają bransoletki wykonane przez Jasamirę :)? W jakiej kolorystyce Wy widziałybyście ten projekt? Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze i uwagi!

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Sutasz ślubny krok po kroku – KURS DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Beading tutorial – bransoletki z koralików – KURS DIY

$
0
0
bransoletki z koralików

Marta Draganek, przygotowała dla Was beading tutorial na piękne bransoletki z koralików. Biżuteria według jej projektu, pasuje zarówno do codziennych stylizacji, jak i tych bardziej eleganckich, np. sylwestrowych, wszystko zależy od tego jakich materiałów użyjecie. Sami zobaczcie!

Beading zdecydowanie należy do moich ulubionych technik tworzenia biżuterii. Prawdą jest, że wymaga cierpliwości – koralikowych dodatków nie zrobimy w pięć minut. Za to ogromną zaletą beadingu jest fakt, iż z paczuszki niepozornych drobnych koralików można wyczarować coś absolutnie oszałamiającego. Gotowa biżuteria wygląda po prostu jak milion dolarów!

Dziś pokażę Wam jak z dwóch rodzajów koralików wykonać bransoletkę, która sprawi wrażenie utkanej z drogocennych kamieni. Myślę, że z tym projektem poradzi sobie każdy – nawet osoby, które nigdy nie miały styczności z beadingiem. Zapraszam!

sylwester

 

Materiały i narzędzia:

materials pedzel

  • Koraliki Galaxy™ – kula 4mm, na swoją bransoletkę wybrałam przepiękne koraliki
    w odcieniach brązu, pokryte złotym pyłem. Ilość koralików zależy oczywiście od rozmiaru bransoletki, którą chcecie wykonać. Ja na bransoletkę o długości 21cm zużyłam 158szt.
  • Koraliki TOHO Round – w rozmiarze 11/0 (2,2mm) – z moimi koralikami Galaxy™ idealnie komponuje się odcień Trans-Rainbow Honey Comb . Do wykonania bransoletki zużyłam 6,2g, zatem jedno opakowanie koralików wystarczy. Aby ułatwić sobie pracę, można dobrać również drugi odcień koralików – tych potrzebowałam tylko 90szt, dlatego wykorzystałam resztę opakowania metalicznych koralików Toho Antique Bronze, które miałam w swojej pracowni.
  • Nici lub żyłka – zazwyczaj korzystam z profesjonalnych woskowanych nici do beadingu, jednakże spokojnie można je zastąpić innymi nylonowymi nićmi lub żyłką. Ważne jest, aby nitka, na którą się zdecydujecie była na tyle cienka, aby kilkakrotnie przeszła przez koraliki Toho, a jednocześnie na tyle mocna, aby nie zerwała się podczas naciągania.
  • Igła do beadingu – można je dostać w większości pasmanterii. Funkcjonują pod różnymi nazwami – igły do beadingu, do koralików, do nawlekania koralików. Dostępne są w różnych rozmiarach. Ja najczęściej kupuję zestawy igieł, 3-4szt w rozmiarach 10-13. Im wyższy numer, tym cieńsza igła i tak np. igły w rozmiarze 10 nadają się do koralików Toho w rozmiarach 11/0 oraz 8/0, natomiast igły w rozmiarze 13 przeznaczone są do koralików 15/0. Koszt takiego zestawu igieł to, w zależności od producenta, 8-12zł. W tym projekcie korzystałam z igły w rozmiarze 10.
  • Małe ostre nożyczki – do przycinania nici zaraz przy koraliku.

 

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z produktów zabraknie, pamiętaj, że bransoletki pokazane w tutorialu to jedynie inspiracja. Do wykonania bransoletek użyć możesz dowolnych koralików, nie bój się eksperymentów :)!

lista draganek

Do dzieła!

1. Schemat bransoletki jest bardzo prosty. Przez całą długość sznura koralikowego będziemy powtarzać dwa rzędy. Przygotujcie sobie dość długą nitkę – taką, z którą wygodnie będzie się Wam pracowało. Dla mnie jest to zazwyczaj długość ok. 1m. Dłuższe nitki zbytnio mi się plączą i później niepotrzebnie się denerwuję. A tak po prostu dowiązuję kolejną nitkę, gdy widzę już koniec pierwszej. Końce nici ukrywam wewnątrz sznura koralikowego. Zaczynamy od nawleczenia naprzemiennie trzech koralików 4mm oraz trzech koralików Toho z drugiego odcienia – czyli tych, których mamy mniej.

1 pedzel

2. Końce nitki związujemy na podwójny supełek, aby powstała koralikowa pętla. Z jednej strony pozostawiamy ogonek o długości 15-20cm (nitka ta będzie potrzebna do połączenia sznura koralikowego w okrąg na koniec pracy). Dłuższy koniec nitki przeciągamy przez koralik Galaxy i koralik Toho zgodnie z ruchami wskazówek zegara. Przeciągnijcie nitkę tak, aby supełek schował się wewnątrz większego koralika. Pierwszy rząd sznura koralikowego jest już gotowy! :)

2 pedzel

3. W drugim rzędzie będziemy dodawać wyłącznie koraliki Toho. Nawlekamy 5 koralików (2 transparentne, 1 metaliczny, 2 transparentne). Przeciągamy igłę przez kolejny koralik Toho z pierwszego rzędu. W ten sposób powstanie łuk okalający koralik Galaxy.

3 pedzel

4. Taki sam łuk tworzymy dla dwóch pozostałych koralików Galaxy. Po zakończeniu okrążenia przeciągamy igłę przez koraliki pierwszego łuku tak, aby wyjść za metalicznym koralikiem na szczycie pierwszego łuku. Zakończyliśmy rząd drugi.

beading tutorial

5. Rozpoczynamy rząd trzeci (odtąd do końca sznura koralikowego będziemy powtarzać na zmianę rzędy drugi i trzeci). Ten rząd będzie się składał z trzech koralików Galaxy. Nawlekamy koralik 4mm i przeciągamy igłę przez metaliczny koralik Toho na szczycie sąsiedniego łuku. Zaciągamy mocno nić tak, aby łuki z koralików Toho uniosły się do góry, a koralik Galaxy ulokował się pomiędzy koralikami Galaxy z rzędu pierwszego. Ten sam zabieg powtarzamy dla pozostałych dwóch koralików Galaxy.

beading_tutorial

6. Tak powinien wyglądać Wasz sznur na koniec okrążenia.

6 pedzel

7. Powtarzamy rząd drugi, tj. dodajemy łuki z koralików Toho. Potem znowu rząd trzeci (trzy koraliki Galaxy) i tak aż do uzyskania pożądanej długości bransoletki.

7 pedzel

8. Zobaczycie, że Wasz sznur koralikowy szybko będzie nabierał objętości. Dzięki zastosowaniu koralików Toho w dwóch odcieniach od razu widać, który koralik znajduje się na szczycie łuku i nie trzeba ich specjalnie liczyć.

8 pedzel

9. Tak wygląda gotowy sznur. Na tym etapie można by zakończyć pracę wklejając jego końce w metalowe końcówki w kształcie walca lub zapięcie magnetyczne. Mi jednak zależy na tym, aby wykonać bransoletkę typu ‘bangle’, czyli taką obręcz bez zapięcia, którą będziemy wciągać na nadgarstek.

beading_tutorial

10. Jak sprawdzić czy długość sznura koralikowego jest dla nas odpowiednia? Ponieważ bransoletkę będziemy musieli przeciągnąć przez dłoń, sznur przymierzamy nie w miejscu nadgarstka, a w najszerszym miejscu dłoni. Bransoletki typu ‘bangle’ muszą być luźnie, aby można było je swobodnie zakładać i zdejmować, a co za tym idzie, są zdecydowanie większe niż bransoletki z zapięciem.

10 pedzel

 

11. Jak połączyć końce sznura?

Sznur połączymy przy pomocy transparentnych koralików Toho. Kiedy przyjrzycie się bliżej wykonanemu przez siebie sznurowi, zapewne zauważycie, że koraliki na całej długości tworzą geometryczny wzór. Z koralików Toho powstała siatka. Wewnątrz każdej kratki z koralików Toho znajduje się jeden koralik Galaxy. Końce sznura będziemy łączyć w taki sposób, aby uzupełnić ten wzór – wówczas miejsce łączenia stanie się zupełnie niewidoczne.

Sznur zakończyłam na schemacie rzędu trzeciego, tj. na trzech koralikach Galaxy. Nabieramy dwa koraliki Toho, następnie przeciągamy igłę przez metaliczny koralik Toho z przeciwnego końca sznura.

11 pedzel

 

12 pedzel

12. Znów nabieramy dwa koraliki Toho i przeciągamy igłę przez kolejny metaliczny koralik z przeciwnego końca sznura. Te same czynności powtarzamy przez całe okrążenie. Pamiętajcie o tym, aby mocno zaciągać nić.

13 pedzel

13. Aby usztywnić bransoletkę i wzmocnić łączenie, zazwyczaj przeszywam jeszcze raz koraliki na całej długości sznura, naciągam nitkę w miejscach, w których koraliki się rozchodzą. Wplatam też 15-20cm koniec nitki, który pozostawialiśmy na początku pracy. Może się to wydawać żmudne, ale gwarantuje ładny wygląd i wytrzymałość bransoletki. Zresztą, efekt końcowy wszystko wynagradza, bo jest po prostu wspaniały!

bransoletka z koralików

Oto i gotowa bransoletka:

bransoletka_z_koralików

Przygotowałam też inną wersję kolorystyczną z białymi koralikami Galaxy pokrytymi srebrnym pyłem oraz koralikami Toho Trans-Rainbow Gray.

diy_bransoletka

Koraliki Galaxy można zastąpić innymi w rozmiarze 4mm z szerokiej gamy koralików dostępnych w Pasarcie. Pięknie będą prezentowały się perły szklane, czy też koraliki powlekane. Naprawdę jest w czym wybierać. Spróbujcie również kryształki szklane typu ‘bicone’. Przykład w moich ukochanych brązach poniżej.

DSCF1635 pedzel

Liczę na Waszą kreatywność! Podzielcie się swoimi pomysłami na pasartowym Facebooku’u.

Pozdrawiam i życzę wspaniałej zabawy!

Autorem kursu jest Marta Draganek, projektantka marki Tarragon Art – stylowa biżuteria artystyczna. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Beading tutorial – bransoletki z koralików – KURS DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę? Kurs DIY dla początkujących CZ I

$
0
0
DIY dla początkujących

Jak zrobić bransoletkę z rzemieni i zapięć magnetycznych? Agnieszka Wajzer-Nowak, przygotowała dla Was kurs DIY, który rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie tego, jak dobrać zapięcie i przekładki do rzemienia.


Często pytacie nas o to, jak dobrać rozmiar zapięcia czy przekładki do rzemienia. Specjalnie dla Was Agnieszka przygotowała kurs DIY, który będzie pierwszym z kilku częściowej serii dla osób początkujących.

Produkty niezbędne do wykonania bransoletek:

kurs bransoletki cz 1

Rzemienie jubilerskie – w pasarcie znajdziecie mnóstwo wzorów i rozmiarów rzemieni, co daje ogromne możliwości jeśli chodzi o tworzenie biżuterii. Zachęcamy Was do eksperymentów :)!

Zapięcie magnetyczne – otwór zapięcia magnetycznego musi być taki sam, jak grubość rzemienia

Kauczuk jubilerski

Przekładka jubilerska – przekładka wzbogaci nawet najprostszą bransoletkę, to dobry sposób, by nadać bransoletce wyjątkowy charakter. Otwór przekładki musi być taki sam jak grubość rzemienia lub odrobinę większy.

Klej jubilerski – Agnieszka użyła mocnego i niezawodnego poxipolu

Nożyczki

Które rzemienie najbardziej Wam się podobają? Jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszych projektów :)!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę? Kurs DIY dla początkujących CZ I pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Sutasz krok po kroku – bransoletka z agatami – kurs DIY

$
0
0
bransoletka z agatami

W dzisiejszym kursie DIY, Jasamira pokaże Wam, jak wykonać piękną bransoletkę sutasz krok po kroku. Jeśli chcesz spróbować swych sił w sutaszu, ten kurs jest dla Ciebie :)!

Produkty potrzebne do wykonania bransoletki:

lista sutasz bransoletka

Kamienie naturalne – w rozmiarze 9-10 mm. Możesz też użyć dowolnych koralików, ale bransoletka z kamieniami naturalnymi będzie prezentować się bardziej elegancko :). W zależności od tego jakie kamienie wybierzesz, bransoletka zyskać może zupełnie odmienny charakter.

Sznurek do sutaszu – u Jasamiry, kolory sznurków komponują się z kolorami użytych kamieni

Drobne koraliki – TOHO w rozmiarze 11

Karabińczyk – karabińczyk wielkości ok. 11mm

Kółeczka montażowe – o rozmiarze ok. 6mm, by podkreślić elegancki charakter bransoletki, Jasamira użyła kółeczek i karabińczyka ze srebra.

Igła

Nić

Filc – potrzebny  do podklejenia spodu bransoletki

Klej jubilerski – niezbędny do podklejenia bransoletki filcem, u nas jest to poxipol

Narzędzia jubilerskie – szczypce, które ułatwią zamontowanie zapięcia

Nożyczki, długopis

Wszystkie produkty użyte przez Jasamirę do wykonanie jej bransoletek, znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs służy przede wszystkim nauce techniki, więc z użytymi materiałami możecie, a nawet powinnyście poeksperymentować :). Wystarczy, że użyjecie innych kamieni czy sznurków, a zmieni się wygląd całej bransoletki.

Gotowe? To do dzieła ;)!

1. Przygotuj 4 kawałki sutaszu po 25cm.

1 pedzel

2.Ułóż sznurki aby jodełka układała się w jedną stronę.

2 pedzel

3. Zaczynamy na środku.

3 pedzel

4. Przymierz agat, aby wymierzyć ile musisz zszyć.

4 pedzel

5. Wszywamy kulkę.

5 pedzel

6. Zszywamy wszystkie sznurki razem.

6 pedzel

7. Wszywamy koralik Toho 11/0 aby zamaskować powstałą dziurkę.

7 pedzel

8. I zszywamy dalej razem sznurki.

8 pedzel

9. Wyginamy je i formujemy w trakcie szycia.

9 pedzel

10. Przymierzamy kolejną kulkę agatu.

10 pedzel

 

 

11. Stara się dokładnie zszywać sznurki, aby było równo pod kształt kulki.

11 pedzel

12. Wszywamy drugi agat.

12 pedzel

13. Zszywamy dalej trzymając się kształtu.

13 pedzel

14. Zszywamy teraz razem do boku pierwszego agatu.

14 pedzel

15. Wszywamy pomiędzy dwa koraliki Toho 11/0

15 pedzel

16. Pod tymi dwoma jeszcze jeden.

16 pedzel

17. Rozdzielamy teraz sznurki, 3 na lewo na razie zostawiamy, a 5 zszywamy razem i wyginamy w prawo.

17 pedzel

18. Wszywamy Toho 11/0

18 pedzel

19. W sumie 5 sztuk.

19 pedzel

20. Zszywamy dalej 5 sznurków, wyginając je w drugą stronę.

20 pedzel

21. Wszywamy jeden koralik Toho 11/0

21 pedzel

22. Tworzymy zawijasa.

22 pedzel

23. Przeszywamy z tyłu sznurki, kończymy odcinając ich nadmiar.

23 pedzel

24. Tak to wygląda :).

24 pedzel

25. Bierzemy się za zszywanie pozostawionych wcześniej 3 sznurków.

25 pedzel

26. Zszywamy je osobno wokół wcześniej wszytego agatu.

26 pedzel

27. Jak już obszyjesz dokoła to zszywamy sznurki do czterech uszytych wcześniej przy agacie.

27 pedzel

28. Jeśli się trzyma to znów zszywamy 3 sznurki oddzielnie wywijając je w drugą stronę.

28 pedzel

29. Uszyj ślimaczka.

29 pedzel

30. Zakończ z lewej strony pracy i odetnij nadmiar sznurków.

30 pedze;

31. Mamy pierwszy i centralny element prawie gotowy :).

31 pedzel

32. Odetnij 35cm sznurka i przełóż go w powstałej luce między sznurkami.

32 pedzel

33. Zawijaj równo wokół wcześniej wszytych sznurków.

33 pedzel

34. I tak aż do ślimaka.

34 pedzel

35. Z tyłu zawiązujemy.

35 pedzel

36. Na supełek! Później podkleimy tył filcem.

36 pedzel

37. Tak wygląda z prawej strony.

37 pedzel

38. Wbijamy się przy ślimaku, nawlekamy trzy koraliki i wbijamy się do pracy z powrotem. (Jeśli nie pamiętasz jak, zajrzyj w poprzednie tutoriale)

38 pedzel

39. Będziemy teraz szyć paski do bransoletki, Odmierz trzy sznurki po 24cm.

39 pedzel

40. Zaczynamy na środku.

40 pedzel

41. Zszywamy razem sznurki, zostaw minimalną dziurkę na środku, będziemy mocować tam kółeczko do zapięcia.

41 pedzel

42. Po zszyciu ok 1 cm wszywamy 3 koraliki Toho 11/0

42 pedzel

43. 5mm znów razem i ponownie rozdzielamy, wszywamy najpierw jeden, później dwa…

43 pedzel

44. …trzy

44 pedzel

45. Później znów dwa i jeden, zszywamy razem.

45 pedzel

46. Wszywamy koralik Toho11/0

46 pedzel

47. Wszywamy agat a za nim znów Toho 11/0

47 pedzel

48. Zszywamy sznurki razem i je w prawą stronę. (Jeśli będziesz szyć drugi pasek tutaj wyginaj w lewą stronę, aby symetrycznie pasował).

48 pedzel

49. Wszywamy drugi agat.

49 pedzel

50. Zszywamy dalej 6 sznurków wyginając do pierwszego agatu.

50 pedzel

51. Zawijamy sznurki pod spód pracy, zakończ, odetnij nadmiar sznurków i nitkę. Uszyj drugi pasek powtarzając kroki 39-51.

51 pedzel

51 b pedzel

52. Odginamy kółeczko.

52 pedzel

53. Montujemy na końcu paska.

53 pedzel

54. Zakładamy drugie kółko i karabińczyk.

54 pedzel

55. Gotowe, przy drugim pasku przymocuj same kółeczka.

55 pedzel

56. Mamy zapięcie.

56 pedzel

57. Przymierz uszyte paski do głównego elementu i przyszyj!

57 pedzel

57 b pedzel

58. Pamiętaj aby wbijać igłę od spodu między sznurkami, aby nie było widać nitki.

58 pedzel

59. Podklej bransoletkę filcem, ( wystarczy główny element i kawałek pasków gdzie są wszyte agaty) pamiętaj aby przeczytać instrukcję kleju przed jego nałożeniem :).

59 pedzel

64 pedzel

59b pedzel

60 pedzel

61 pedzel

63 pedzel

Jak Wam się podoba sutaszowa bransoletka Jasamiry :)? Czekamy na Wasze komentarze!

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Sutasz krok po kroku – bransoletka z agatami – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę z zapięciem toggle? Kurs DIY dla początkujących cz III

$
0
0
Jak zrobić bransoletkę

W dzisiejszym kursie DIY, Agnieszka Wajzer-Nowak pokaże Wam, jak zrobić bransoletki z rzemienia, zapięcia toggle i elementów z stali nierdzewnej. W sumie, zaprezentujemy Wam aż 3 modne bransoletki. Zainspiruj się i stwórz własną biżuterię!

 

 

bransoletki od podstaw nierdzewna pedzel

Produkty potrzebne do wykonania bransoletki z kauczuku:

 

lista stal nierdzewna

bransoletki toggle pedzel

Produkty potrzebne do wykonania bransoletki z rzemienia w kwiaty:

 

lista brans srebrna toggle

Produkty potrzebne do wykonania bransoletki z rzemienia Montezuma:

 

montezuma lista

Rzemień jubilerski – to od rzemienia zależy, jaki styl będzie miała Wasza bransoletka

Końcówki do wklejania – dobierając końcówki kieruj się rozmiarem rzemienia

Krawatki – do krawatki podwiesimy naszą zawieszkę. Pamiętaj, by kolor używanych przez Ciebie metalowych półfabrykatów był taki sam (krawatki, końcówek, zawieszek, kółeczek montażowych)

Zawieszki – to najprostszy sposób na wzbogacenie bransoletki

Kółeczka montażowe – do wyboru masz kółeczka montażowe typu otwartego lub sprężynki.

Zapięcia do biżuterii – Agnieszka wybrała zapięcie typu toggle oraz karabińczyk i łącznik ze stali nierdzewnej.

Klej jubilerski – u nas jest to mocny i niezawodny poxipol.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek, znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs służy przede wszystkim nauce techniki, nie bójcie się eksperymentować z użytymi materiałami, różnorodność rzemieni i półfabrykatów metalowych, pozwala na stworzenie wyjątkowej biżuterii, zgodnej z własnym stylem.

Jak podobają Wam się bransoletki z naszego kursu? Czekamy na Wasze komentarze :)!

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę z zapięciem toggle? Kurs DIY dla początkujących cz III pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Viewing all 151 articles
Browse latest View live